USA Dance Willamette Chapter Spring Fling 2007 2007
Final Results:
Provided by O2CM

DivisionAgeSkillStyleCompetitor

 
 
Pre-Teen Bronze Standard (WQ)
1) 20 John Leece & Margarita Krirocheina - WA
2) 9 Ali Arefi & Ayana Pagan - WA
3) 26 Ivan Roussanov & Rhiannon Rise - WA
4) 31 Max Anokhin & Emilia Wolf - OR
Under 19 Bronze Standard (WQ)
1) 17 Greg Barello & Cynthia Hsu - WA
Pre-Teen Newcomer Standard (W)
1) 31 Max Anokhin & Emilia Wolf - OR
2) 36 Curtis Harris & Shireen Olgaire
3) 37 Daric Waterman & McKayla Sheldrake
4) 16 Rhedyn Stanczyk & Jensen Ormae-Hall - Oregon
5) 32 Elijah Stewart & Paige Noakes - Oregon
6) 5 Alex Gomez & Shelby VanLeuven - Oregon
7) 2 Ian Conlee & Ashley Culp - Oregon
7) 7 Daniel Abrikosov & Ludmila Isakharov - OR
7) 12 Phillip Worton & Julia Wolf - OR
10) 34 Max Tikhinov & Sris Tikhonov
10) 35 Daniel Abrikosov & Ludmila Ssakharov
Pre-Teen Silver Standard (WTQ)
1) 27 Elijah Clayton & Sabrina Hargis - WA
2) 20 John Leece & Margarita Krirocheina - WA
3) 1 Robert Kostenko & Masha Demyashkevich - OR
4) 9 Ali Arefi & Adalina Botchev - WA
5) 22 Benjamin Shore & Rachel Rozenfeld - OR
6) 26 Ivan Roussanov & Dasha Lewis - WA
Under 19 Silver Standard (WTQ)
1) 24 Eddie Hayman & Anya Rubinstein - WA
2) 14 Peter Krastev & Anginette Hayman - WA
3) 21 Vladimir Stoianov & Natasha Zrazhevskaya - WA
4) 17 Greg Barello & Kyla Maydew - WA
5) 1 Robert Kostenko & Masha Demyashkevich - OR
6) 6 Daniel Shore & Andrea Turrel - OR
Pre-Teen Gold Standard (WTFQ)
1) 27 Elijah Clayton & Sabrina Hargis - WA
Pre-Teen Pre-Champ Standard (WTFQ)
1) 1 Robert Kostenko & Masha Demyashkevich - OR
Under 19 Gold Standard (WTFQ)
1) 24 Eddie Hayman & Anya Rubinstein - WA
2) 14 Peter Krastev & Anginette Hayman - WA
3) 21 Vladimir Stoianov & Natasha Zrazhevskaya - WA
Under 19 Pre-Champ Standard (WTFQ)
1) 1 Robert Kostenko & Masha Demyashkevich - OR
Pre-Teen Novice Standard (WFQ)
1) 22 Benjamin Shore & Rachel Rozenfeld - OR
Under 19 Novice Standard (WFQ)
1) 6 Daniel Shore & Andrea Turrel - OR
Pre-Teen Bronze Latin (CR)
1) 20 John Leece & Margarita Krirocheina - WA
2) 9 Ali Arefi & Ayana Pagan - WA
3) 26 Ivan Roussanov & Rhiannon Rise - WA
4) 31 Max Anokhin & Emilia Wolf - OR
Under 19 Bronze Latin (CR)
1) 28 Evan Biggs & Alona Patterson - WA
2) 17 Greg Barello & Cynthia Hsu - WA
Pre-Teen Newcomer Latin (C)
1) 31 Max Anokhin & Emilia Wolf - OR
2) 37 Daric Waterman & McKayla Sheldrake
3) 16 Rhedyn Stanczyk & Jensen Ormae-Hall - Oregon
4) 36 Curtis Harris & Shireen Olgaire
5) 5 Alex Gomez & Shelby VanLeuven - Oregon
5) 12 Phillip Worton & Julia Wolf - OR
7) 32 Elijah Stewart & Paige Noakes - Oregon
8) 2 Ian Conlee & Ashley Culp - Oregon
Pre-Teen Silver Latin (CSR)
1) 27 Elijah Clayton & Sabrina Hargis - WA
2) 1 Robert Kostenko & Masha Demyashkevich - OR
3) 20 John Leece & Margarita Krirocheina - WA
4) 9 Ali Arefi & Adalina Botchev - WA
5) 26 Ivan Roussanov & Dasha Lewis - WA
6) 22 Benjamin Shore & Rachel Rozenfeld - OR
Under 19 Silver Latin (CSR)
1) 24 Eddie Hayman & Anya Rubinstein - WA
2) 21 Vladimir Stoianov & Natasha Zrazhevskaya - WA
3) 14 Peter Krastev & Anginette Hayman - WA
4) 28 Evan Biggs & Alona Patterson - WA
5) 1 Robert Kostenko & Masha Demyashkevich - OR
6) 6 Daniel Shore & Andrea Turrel - OR
7) 17 Greg Barello & Kyla Maydew - WA
Pre-Teen Gold Latin (CSPJ)
1) 27 Elijah Clayton & Sabrina Hargis - WA
Under 19 Gold Latin (CSPJ)
1) 14 Peter Krastev & Anginette Hayman - WA
2) 21 Vladimir Stoianov & Natasha Zrazhevskaya - WA
3) 24 Eddie Hayman & Anya Rubinstein - WA
Pre-Teen Novice Latin (CSR)
1) 22 Benjamin Shore & Rachel Rozenfeld - OR
Under 19 Novice Latin (CSR)
1) 6 Daniel Shore & Andrea Turrel - OR
Pre-Teen Pre-Champ Latin (CSRJ)
1) 1 Robert Kostenko & Masha Demyashkevich - OR
Under 19 Open Intl. Paso Doble (P)
1) 28 Evan Biggs & Alona Patterson - WA
Under 19 Pre-Champ Latin (CSRJ)
1) 1 Robert Kostenko & Masha Demyashkevich - OR
Senior I Newcomer Smooth (W)
1) 29 Gary de Leon & Pia de Leon - OR
Adult Silver Smooth (WF)
1) 4 Stephen Warnock & Jessica Lindsey - WA
Senior I Silver Smooth (WF)
1) 4 Stephen Warnock & Cate Barrett - WA
Adult Gold Smooth (WTF)
1) 4 Stephen Warnock & Jessica Lindsey - WA
Senior I Gold Smooth (WTF)
1) 4 Stephen Warnock & Cate Barrett - WA
Adult Bronze Standard (WQ)
1) 10 Rick Davis & Yuki Watanabe - OR
2) 18 Steven Sowell & Felicity Fields - OR
3) 3 Jonathan Goodman & Marina Giloi - WA
Senior I Bronze Standard (WQ)
1) 11 Jay Gilberg & Mari S. Schwartz - WA
2) 4 Stephen Warnock & Cate Barrett - WA
Adult Newcomer Standard (W)
1) 23 Stephen Vincent & Jody Odowick - OR
Senior I Newcomer Standard (W)
1) 29 Gary de Leon & Pia de Leon - OR
2) 25 Paul Hill & Anneliese Hill - WA
3) 8 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Adult Silver Standard (WTQ)
1) 13 James Druzdzel & Jami Lee Zoellner - WA
2) 15 Leo Mcardle & Shawn J. Gardner - OR
3) 18 Steven Sowell & Felicity Fields - OR
4) 3 Jonathan Goodman & Marina Giloi - WA
Adult Gold Standard (WTFQ)
1) 15 Leo Mcardle & Shawn J. Gardner - OR
2) 13 James Druzdzel & Jami Lee Zoellner - WA
Adult Novice Standard (WFQ)
1) 15 Leo Mcardle & Shawn J. Gardner - OR
2) 13 James Druzdzel & Jami Lee Zoellner - WA
3) 10 Rick Davis & Yuki Watanabe - OR
4) 18 Steven Sowell & Felicity Fields - OR
5) 11 Jay Gilberg & Mari S. Schwartz - WA
Senior I Newcomer Rhythm (C)
1) 29 Gary de Leon & Pia de Leon - OR
Adult Bronze Latin (CR)
1) 10 Rick Davis & JoAnn Lee - OR
2) 28 Evan Biggs & Alona Patterson - WA
3) 3 Jonathan Goodman & Marina Giloi - WA
4) 19 Shane Bolinger & Megan Fabik - OR
5) 4 Stephen Warnock & Jessica Lindsey - WA
Senior I Bronze Latin (CR)
1) 4 Stephen Warnock & Cate Barrett - WA
2) 33 Donald A. Fechner & Kathleen Grambsch - OR
Adult Newcomer Latin (C)
1) 19 Shane Bolinger & Megan Fabik - OR
Senior I Newcomer Latin (C)
1) 29 Gary de Leon & Pia de Leon - OR
2) 8 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Adult Silver Latin (CSR)
1) 28 Evan Biggs & Alona Patterson - WA
2) 3 Jonathan Goodman & Marina Giloi - WA
Senior I Silver Latin (CSR)
1) 33 Donald A. Fechner & Kathleen Grambsch - OR
Adult Novice Latin (CSR)
1) 30 Norbert Teston & Eloise Tiller - Or
Senior I Novice Latin (CSR)
1) 33 Donald A. Fechner & Kathleen Grambsch - OR
Adult Pre-Champ Latin (CSRJ)
1) 30 Norbert Teston & Eloise Tiller - Or
Adult Open West Coast Swing (W)
1) 38 Christopher Mooney & Dorothy Vanderdasson
2) 10 Rick Davis & JoAnn Lee - OR
3) 39 Ramey Danielson & Stephanie Danielson
4) 4 Stephen Warnock & Lynn Berg - WA
Adult Open Hustle (H)
1) 11 Jay Gilberg & Kathryn King - WA
2) 10 Rick Davis & Yuki Watanabe - OR
3) 4 Stephen Warnock & Lynn Berg - WA
Adult Open Night Club 2-Step (N)
1) 39 Ramey Danielson & Dorothy Vanderdasson
2) 10 Rick Davis & JoAnn Lee - OR
Adult Open Intl. Paso Doble (P)
1) 28 Evan Biggs & Alona Patterson - WA
2) 33 Donald A. Fechner & Mari S. Schwartz - OR