USA Dance South Central Regional Championships 2007
Final Results:
Provided by O2CM

DivisionAgeSkillStyleCompetitor
This competition is large and displaying the entire list is slow.
Please select from above filters to display some, or all, of the entry list then click OK

 
 
Adult Championship Theatre Arts (@)
1) 189 Gary D. Burgess & Connie May Bouchard - NY
Senior I Championship Standard (WTVFQ)
1) 186 Thomas J. Latourelle & Anne Latourelle - MN
2) 119 Curtis Prevost & Linda Holland - TX
3) 165 Gerald Dvorak & Nikki Dvorak - FL
Senior III Championship Standard (WTVFQ)
1) 190 Ronald G. Magee & Carol M. Magee - MO
2) 115 Arthur K. Williams & Masumi M. Williams - MS
Senior II Championship Standard (WTVFQ)
1) 119 Curtis Prevost & Linda Holland - TX
2) 165 Gerald Dvorak & Nikki Dvorak - FL
3) 190 Ronald G. Magee & Carol M. Magee - MO
Adult Championship Ten Dance (WTVFQCSRPJ)
1) 180 Angelo Cristobal & Kayla Ewing - NC
2) 204 Okan Pala & Tiffany Barnes - NC
3) 142 John Mason & Angela Park - NC
Adult Championship Smooth (WTFV)
1) 194 Nels E. Petersen & Theresa L. Kimler - MN
2) 136 Balazs Kocsi & Csilla Kocsi - KY
3) 185 Andy W. Nordberg & Janie Nordberg - MN
4) 103 Michael J. Obara & Jayne E. Pawasauskas - RI
5) 186 Thomas J. Latourelle & Anne Latourelle - MN
6) 176 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
7) 124 Michael Chase & Kathleen Chase - FL
8) 117 Robert B. Brinsmade & Nakita A. Gilbert - FL
Senior I Championship Smooth (WTFV)
1) 186 Thomas J. Latourelle & Anne Latourelle - MN
2) 124 Michael Chase & Kathleen Chase - FL
3) 176 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
4) 102 Brady P. Davis & Charlotte A. Davis - FL
5) 117 Robert B. Brinsmade & Nakita A. Gilbert - FL
6) 106 David A. Scholz & Donna J. Torsney - TN
Senior II Championship Smooth (WTFV)
1) 102 Brady P. Davis & Charlotte A. Davis - FL
2) 127 C. Michael Johnston & Peggy A. Johnston - FL
3) 190 Ronald G. Magee & Carol M. Magee - MO
4) 163 Shaun Atkinson & Martha Hughes - FL
5) 106 David A. Scholz & Donna J. Torsney - TN
6) 167 Scott Coates & Sarah H. Coates - FL
Senior III Championship Smooth (WTFV)
1) 127 C. Michael Johnston & Peggy A. Johnston - FL
2) 190 Ronald G. Magee & Carol M. Magee - MO
3) 167 Scott Coates & Sarah H. Coates - FL
4) 141 Thomas Osterland & Marie E. Osterland - MA
Adult Championship Nine Dance (WTFVCRSBM)
1) 185 Andy W. Nordberg & Janie Nordberg - MN
2) 176 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
3) 178 James E. Herbert & Sharon Jones - OH
Senior III Championship Rhythm (CRSBM)
1) 138 Dr. Randy H. Henderson & Jean E. Henderson - FL
2) 141 Thomas Osterland & Marie E. Osterland - MA
Senior I Championship Rhythm (CRSBM)
1) 138 Dr. Randy H. Henderson & Jean E. Henderson - FL
2) 176 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
3) 117 Robert B. Brinsmade & Nakita A. Gilbert - FL
Senior I Championship Latin (CSRPJ)
1) 112 Webert Benoit & Connie Delgiudice - FL
Adult Championship Cabaret (#)
1) 11 Samuel Dapore-schwartz & Renee Dapore-schwartz - OH
2) 12 Gary D. Burgess & Connie May Bouchard - NY
Adult Championship Standard (WTVFQ)
1) 136 Balazs Kocsi & Csilla Kocsi - KY
2) 194 Nels E. Petersen & Theresa L. Kimler - MN
Adult Championship Rhythm (CRSBM)
1) 109 Andrew Kerski & Ginarose Mcleese - CT
2) 185 Andy W. Nordberg & Janie Nordberg - MN
3) 117 Robert B. Brinsmade & Nakita A. Gilbert - FL
Adult Championship Latin (CSRPJ)
1) 197 Christopher A. Kiki Nyemchek & Nesya Serebro - NJ
2) 151 Irsan Tisnabudi & Cami Fleharty - TX